Okolica - SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEZOWE NR "NAD BIEBRZĄ"

Idź do spisu treści

Menu główne:

PRZYGODA. Gmina Goniądz posiada wiele atrakcji turystycznych. Szlaki piesze, kajakowe, rowerowe, sąsiedztwo siedziby Parku Narodowego oraz zabytkowej Twierdzy Osowiec umożliwiają doskonałe spędzenie wolnego czasu w jednych z najbardziej urokliwych miejsc w naszej w Polsce. Wystarczy zaopatrzyć się w dostępne broszury i mapki i można ruszać na podbój bagien samochodem, rowerem lub pieszo.

PRZYRODA. Wiesz jak wygląda owadożerna rosiczka? Widziałeś klucze dzikich gęsi na wiosennych przelotach? Spotkałeś się oko w oko z łosiem? Natrafiłeś na tropy wilka? Słyszałeś tokujące bekasy? Te i wiele innych atrakcji przyrodniczych czeka nas podczas włóczęgi po szlakach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Bądź przygotowany na poranną bądź wieczorną wyprawę w teren, by posłuchać bagiennej symfonii.

WYPOCZYNEK. Pobyt nad Biebrzą jest okazją do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Spływy kajakiem lub tratwą, wycieczki rowerowe to bez wątpienia to jedne z najlepszych sposobów na poznanie uroków przyrody w najbliższym sąsiedztwie rzeki. Płynąc meandrami Biebrzy możesz napotkać niespotykane w innych miejscach Polski gatunki roślin i zwierząt. Spływ to także szansa na obserwacje ptaków wodno-błotnych i drapieżnych, licznych miejsc żerowania bobrów oraz miejsca ich bytowania. Zapraszamy na wycieczki rowerowe, wędkowanie i wieczorne spacery o zachodzie słońca nad Biebrzą.
TWIERDZA-OSOWIEC. Niesamowitą gratką dla miłośników historii jest Twierdza Oso-wiec nazywana Polskim „Verdun". Wybudowana w XIX wieku fortyfikacja stała się jednym z najważniejszych elementów umocnień, które służyły obronie zachodnich granic carskiej Rosji. W najlepszym stanie zachowania są obecnie Fort I (Centralny - siedziba Muzeum Twierdzy Osowiec) i Fort III (Szwedzki). Ze schronami, tunelami i innymi budowlami Osowieckiej Twierdzy, od dawna wiążą się liczne legendy i tajemnice. A poznasz je dzięki wspaniałym przewodnikom, którzy zabiorą Cię w niesamowitą podróż śladami historii.
Tradycyjna kuchnia. Masz dość Mc Donald’s, pizzy, czy jedzenia w biegu sztucznej żywności- zapraszamy do skosztowania naszych nadbiebrzańskich specjałów. W gospodarstwach agroturystycznych i restauracjach Twoje podniebienie ukoją pierogi biebrzańskie, lin z Biebrzy, szczupak faszerowany, kołduny goniądzkie, ryba z tatarakiem, chleb na tataraku, kumpiaki, oładzie, szyszki dolistowskie i wiele innych lokalnych potraw. Takich pyszności nie kupisz w wielkomiejskich supermarketach. Nadbiebrzańską kuchnie docenił również Karol Okrasa, który w Goniądzu gościł z ekipą TV Polskiej już dwukrotnie.

 Informacja turystyczna- proszę kliknąć w baner obok

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego